0 Nákupný košík

Všetko čo potrebujete vedieť o PEPTIDOCH

Objav peptidov a ich bioregulačnej funkcie (Nobelova cena v r.2018), priniesol nové možnosti do zásahu prirodzenej regenerácie orgánov a tkanív. Existujú peptidy syntetické, prírodné, rastlinné a živočíšne. Ako však môžme poznať, ktoré z nich sú a ako účinné?

Čo sú to peptidy?

Image result for peptides

Peptidy sú reťazce amino-kyselín spojené peptidovou väzbou. Inými slovami, peptidy sú krátke úsečky proteínov (bielkovín), ktoré sú základnými stevebnými jednotkami buniek nášho tela. Podieľajú sa na rôznych procesoch v našom tele, vrátane regulácie bunkového metabolizmu, rastu, rozmnožovania, starnutia buniek, alebo odstraňovania poškodených buniek z organizmu. Sú základnou súčasťou mnohých hormónov, enzýmov, signálnych (informačných) molekúl a podobne. Dokonca každé tkanivo a orgán má svoje vlastné- orgánovo špecifické peptidy, ktoré ho udržujú v zdravom stave.  Je preto mimoriadne dôležité, aby telo malo konštantný prísun všetkých druhov peptidov pre každé tkanivo a príslušný orgán. Ich hlavnou funkciou je urýchliť proces regenerácie buniek, aktivácie telesných rezerv a adaptačných mechanizmov na prevenciu proti zápalom a iným ochoreniam, vrátane spomalenia rýchlosti starnutia. Preto sú peptidy zdravým riešením pre anti-aging proces (proces starnutia).

Aká je úloha peptidov v organizme a ako ich deficit súvisí s ochorením?

Každá choroba znamená patológiu (chorobný proces) na úrovni buniek daného orgánu a systému. Nedostatok peptidov v organizme sa  premieta do nerovnováhy hormonov,enzýmov, neuropeptidov a disregulácie celého hormonálno – imunitného a nervového systemu, urýchľuje sa  predčasné starnutie a rozvoj ochorenia.  

 • Regenerujú a omladzujú bunky
 • Predĺžujú zdravý metabolizmus bunky
 • Posilňujú imunitu
 • Regulujú proteínovú syntézu v tele 
 • Podieľajú sa na prenose medzibunkovej informácie 
 • Sú netoxické. Nenávykové.
 • Nespôsobujú alergické reakcie
 • Sú prirodzenými metabolitmi nášho tela. 
 • Sú vlastné nášmu imunitnému 
 • Eliminujú príčiny ochorení, nie symptómy 
   

Aký je mechanizmus účinku peptidov?

Peptidy môžme prirovnať ku kľúču a zámku. Každý peptid má špecifickú úlohu a nacielenie ku konkrétnej bunke konkrétneho orgánu alebo tkaniva. Peptid pečene preto bude hľadať len poškodené bunky pečene , peptid izolovaný z kĺbov bude opravovať poškodené bunky kĺbov, a pod. Keď daný peptid nájde svoj cieľ, penetruje cez bunkovú membránu a začína proces regenerácie a obnovy poškodených buniek. Výsledkom je naštartovanie reparačných vlastností bunky, obnovenie bunkového metabolizmu a zlepšenie funkcie celého orgánu.

Účinok peptidov je presný, rýchly a dlhotrvajúci. 

Sú všetky petidy rovnaké ? Ktoré majú najväčší teraputický efekt ?

Nie všetky peptidy pôsobia na bunkovej úrovni. Jedine krátke naturálne petidy živočíšneho pôvodu očistené od prímesí  majú terapeutický efekt. Aby mohli petidy regenerovať orgán, musia sa dostať do krvi. Tu je kľúčová dĺžka a veľkost peptidu, aby sa peptid dostal do krvného riečišťa a dalej k cieľovej bunke. Takisto je dôležitá forma akou je petid prepravený do žalúdka a následne do tenkého čreva. V tomto majú najväčšiu efektívnosť naturálne (nie želatinové) kapsuly rastlinného pôvodu, ktoré sa rozpúšťajú pomaly, pričom prechádzajú celým tráviacim traktom a tým chránia všetky teraputické vlastnosti peptidov pred kyslým obsahom žalúdka a dvanástorníka. Spolu so všetkými živinami, ktoré sa vstrebávajú do krvi v tenkom čreve, sa dostávajú peptidy neporušené do krvi a následne k cieľovým bunkám. Ide o peptidy zložené iba z 2-5 amino-kyselín, ktorých molekulárna hmotnosť nepresahuje  588.55 (g/mol)

My Real Way kapsule obsahujú zároveň ešte ďalšie vitálne nutrienty, ktoré zvyšujú účinnosť peptidov. Peptidy regenerujú bunky a nutrienty potencujú navzájom svoju účinnosť, tým, že vyživujú a obohacujú medzibunkový priestor. 

Naturálne Peptidy + Minerály Vitamíny + Rastl. výťažky = My Real Way